Sık Sorulan Sorular

Derneğimiz yardım çalışmalarında din, dil, ırk ve cinsiyet ayrımı yapmamaktadır. En önemli önceliğimiz insandır. Ancak bugün savaş ve işgal yaşayan topluluklara bakıldığında bu bölgelerin yoğunlukla Müslümanların yaşadığı bölgeler olduğunu görülebilir. Çalışmalarımızda önceliğimiz her zaman ihtiyaç sahiplerine yardım etmek şeklinde belirmiştir. Örneğin kıtlık nedeniyle Afrika’ya yardım götürüldüğünde Müslümanların yanı sıra diğer din ve inanışlara mensup olanlara da yardım edilmektedir. MÂİDE süresi 32.ayetinde buyrulduğu üzere: Kim, bir cana veya yeryüzünde bozgunculuk çıkarmaya karşılık olmaksızın (haksız yere) bir cana kıyarsa bütün insanları öldürmüş gibi olur. Her kim bir canı kurtarırsa bütün insanları kurtarmış gibi olur.

Adana Dosteller, Adana ve çevre illerdeki ihtiyaç sahiplerinin yardım taleplerine cevap verdiği gibi, yurt içinde ve yurt dışında birçok ülkede doğal afet, yoksulluk vb. sebeplerle ekonomik ve sosyal olarak sıkıntı yaşayan ailelere yardım edilmektedir. "Aynı duygularla, Farklı coğrafyalarda" sloganından hareketle 16 ülke de yardım çalışmaları yürütmektedir.

Derneğimiz resmî yetkili kurumlar tarafından  denetlenmektedir. Ayrıca tüm faaliyet raporlarımız, özellikle yardım program ve projelerimizle ilgili dokümanlarımız gerekli görülen her durumda incelenebilir. Bağışçılarımız dilerlerse yurt içinde veya yurt dışında yapmış olduğumuz faaliyetleri seyahat masraflarını karşılamak kaidesi ile yerinde gözlemleyebilir. Adana Dosteller Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği “TBMM Üstün Hizmet Ödülü” ve “Uluslararası Halil İbrahim Buluşmaları En İyi Proje Ödülü" ödüllerini almıştır.

Adana Dosteller Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 2002 yılında, sorumluluk bilinci ile bir araya gelen hayırseverin bir araya gelmesiyle kuruldu, 2003 yılında kurumsallaştı. Derneğimiz ülke, din, dil, ırk ve mezhep ayrımı yapmaksızın her ihtiyaç sahibine dost elleri uzatmak için insanlığın sıkıntıya düştüğü, zulme ve felakete uğradığı, susuz ve aç kaldığı, savaş veya tabii afet gibi sebeplerle mağdur olduğu, tüm insanlara insani yardım ulaştırmak üzere çalışmaktadır.

Adana Dosteller olarak yapmış olduğumuz  tüm çalışmaları yerinde görebilir, inceleyebilir, ilgili birimlerden bilgi edinebilirsiniz. Bağışların nerede ne şekilde değerlendirildiği, yardımları yaparken uygulanan kriterler ve çalışma ilkelerimiz gibi birçok konuda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Cevabı bulamadınız mı ?

O zaman bizi arayın 0322 352 94 94/95